شکستگی شانه ارتوپدی جراحی تعویض شانه

شکستگی شانه

شکستگی شانه چیست؟

شکستگی شانه ارتوپدی جراحی تعویض شانه
شکستگی شانه
شکستگی معمولاً شامل کلواربون (کلاویکول) یا ناحیه زیر استخوان توپی شکل بازوی فوقانی است. علت آن اغلب ضربه ناگهانی به شانه یا فشار شدید آن است. درد شدیدی را  به دنبال دارد و ممکن است بیمار نتواند شرایط را به همین شکل تحمل کند و استخوانهای شانه از وضعیت طبیعی خود خارج شوند و به درمان شکستگی شانه  و شاید در نهایت جراحی تعویض شانه توسط متخصص ارتوپدی نیاز است.شکستگی ها جابجا شده یا غیر جابجایی هستند:شکستگی جابجا شده شکستگی استخوانی است که در آن قطعات در دو طرف شکستگی خارج از خط هستندشکستگی غیر جا به جایی هنگامی که استخوان ترک بر میدارد ، شکستگی نامیده می شود 

چگونه شکستگی  تشخیص داده شده و درمان می شود؟

پزشک متخصص ارتوپدی پس از معاینه فیزیکی شانه ، تشخیص را با اشعه ایکس تایید می کند که این  میزان استراحت را نشان می دهد. بررسی بافتهای نرم در سایر مطالعات انجام می شود ، مثلاً سی تی اسکن یا MRI. پزشک سعی خواهد کرد استخوانهای شکسته را دوباره در موقعیتی قرار دهد که به بهبودی کمک کند و به ترمیم تحرک کمک کند. ممکن است بیمار در حین بهبودی ، یک نگه دارنده را برای بی حرکت کردن منطقه احتیاج داشته باشد.در بعضی موارد ، متخصص ارتوپدی ممکن است روش های درمانی دیگری را ارائه دهد ، از جمله جراحی و فیزیوتراپی برای کمک به شما در ترمیم عملکرد ، قدرت و تحرک شانه. انتخاب در عمل جراحی چندین مورد است و به نوع شکستگی بستگی دارد.

چه انتظاری از بیماران در طولانی مدت وجود دارد؟

از آنجا که بیشتر شکستگی های شانه نوع غیر جابجایی است ، بیماران می توانند عملکرد خوبی را در شانه های خود بازیابی کنند. از آنجا که این آسیب ها با بی حرکتی درمان می شوند ، ممکن است شانه ای سفت یا  به اصطلاح “یخ زده” ایجاد شود. پس از کاهش درد از شکست ، حرکت زودرس مهم است. پزشک تمریناتی را که می توانید انجام دهید به شما نشان می دهد تا به کاهش احتمال سفتی شانه کمک کند.شکستگی های جابجا شده ممکن است به منظور بازیابی عملکرد خوب شانه نیاز به عمل جراحی داشته باشد.
آخرین راه درمان شکستگی
هنگامی که یک شکستگی شانه رخ می دهد و منجر به شکسته شدن در چند قطعه می شود ، سر استخوان  تقسیم می شود یا ضعیف می شود ، ممکن است زمان آن باشد که گزینه  جراحی را برای تعویض شانه در نظر بگیرید. امروزه گزینه های دیگری وجود دارد که باعث تسکین درد و آزادی حرکت می شود. سالانه آمار زیادی تعویض شانه انجام می شود که بسیاری از افراد از درد و عملکرد عملکرد بهبود یافته هستند.  در واقع ، تعویض شانه آخرین راه حل شکستگی شانه است 
از کجا بفهمیم به متخصص ارتوپدی مراجعه کنیم؟
ارزیابی درد شانه: یک سری عوامل در تشخیص علت درد شانه نقش دارند. از این پرسشنامه سریع و آسان استفاده کنید.آیا شانه شما یک یا چند روز در هفته آسیب می بیند؟آیا به دلیل درد یا ناراحتی از فعالیت ها محدود یا جلوگیری می شود؟آیا درد در خواب شما تداخل دارد؟آیا داروهای ضد درد دیگر کار نمی کنند؟آیا از فعالیت های اجتماعی به دلیل درد شانه جلوگیری می شود؟آیا درد در شانه شما بیشتر از خفیف است؟درد شانه لزوماً چیزی نیست که باید با آن زندگی کنید. ممکن است بتوانید کاری در این باره انجام دهید. اگر درد شانه شما در فعالیتهای روزمره شما مانند ورود به خانه و خارج از رختخواب ، دوش گرفتن یا گره زدن کفش های کفش شما تداخل دارد ، ممکن است این علامت باشد که وقت آن است که به دنبال کمک باشید. فقط پزشک  متخصص ارتوپدی شما می تواند مناسب ترین گزینه های درمان شکستگی شانه را توصیه کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید
نوبت دهی