نکات تعویض مفصل زانو بعد از عمل دکتر فرزاد پناهی

نکات تعویض مفصل زانو بعد از عمل

دکتر فرزاد پناهی
دکتر فرزاد پناهی

موارد احتیاط و نکات تعویض مفصل زانو بعد از عمل

افرادی که عمل جراحی تعویض زانو را انجام داده اند باید برای محافظت از زانوهای جدید باید نکات تعویض مفصل زانو بعد از عمل  و موارد احتیاطی را رعایت  کنند. در زیر نکات و اقدامات حفاظتی بعد از تعویض مفصل زانو در اصفهان وجود دارد که می تواند به افزایش راحتی و کاهش خطر کمک کند.بر خلاف بیماران تعویض مفصل ران ، که باید هوشیار باشند که باسن جدید خود را درگیر نکنند ، بیماران تعویض زانو از خطر دررفتگی نسبتاً کم برخوردار هستند 

از واکر یا عصا استفاده کنید

یک واکر یا عصا می تواند به اطمینان از عدم سقوط فرد و آسیب رسیدن به زانو کمک کند. واکرها و عصاها نیز به افراد غریبه هشدار می دهند که محتاط باشند و فضای بیشتری به فرد بدهند. غریبه ها در اماکن عمومی به کسی که از عصا یا واکر استفاده می کند ، بیشتر موارد احتیاطی را رعایت می کنند.بیشتر بیماران تعویض مفصل زانو در صورت مراقبت قادر به کاهش زمان استفاده از عصا و واکر هستند. 

از نکات تعویض مفصل زانو بعد از عمل درد را درمان کنید

برخی از بیماران به دلیل عوارض جانبی احتمالی یا ترس از اعتیاد ، وسوسه می شوند که داروهای مسکن را مصرف نکنند و درد را تحمل کنند. با این حال ، درد کنترل نشده می تواند مشارکت در تمرینات توانبخشی را دشوار کند و حتی می تواند منجر به درد مزمن شود.توصیه می شود بیماران تعویض مفصل زانو با پزشکان خود درباره درد بعد از جراحی و همچنین نگرانی در مورد داروها صحبت کنند. آنها با هم می توانند برنامه مدیریت درد را که برای بیمار مفید است را ، بیابند و در صورت لزوم تعدیل کنند. 

تورم را درمان کنید

تورم زانو نه تنها ناراحت کننده است بلکه می تواند تمرینات دامنه حرکتی را دشوار یا غیرممکن کند. این تمرینات دامنه حرکتی برای بهبودی و توان بخشی بسیار مهم است.بیماران می توانند تورم را با استفاده از بسته های سرد و بالا بردن پای آسیب دیده به مدت 20 تا 30 دقیقه و یا مطابق دستورالعمل ارائه دهنده خدمات درمانی نکات تعویض مفصل زانو بعد از عمل، درمان کنند. داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی که برای کنترل درد مورد استفاده قرار می گیرند نیز به کاهش التهاب کمک می کنند.
مشاهده کنید  ورزش های بعد از عمل تعویض مفصل زانو
 

از پیش برنامه ریزی کنید

در دو هفته اول بعد از جراحی تعویض زانو ، بسیاری از افراد خسته و مستعد پس زدن جراحی تعویض زانو هستند. افراد می توانند با برنامه ریزی های بعدی نکات تعویض مفصل زانو بعد از عمل زمان استراحت را به حداکثر برسانند و احتمال پس زدنرا کاهش دهند. مثلا:در روز برنامه ریزی کنید تا تعداد حرکات بالا و پایین پله ها یا داخل و خارج از ماشین به حداقل برسد.موارد ضروری مانند کنترل از راه دور تلویزیون ، تلفن و و وسایل کنترلی  را که به راحتی به آنها دسترسی دارید قرار دهید. 

 فیزیوتراپی را برقرار کنید

یک فیزیوتراپی برای کمک به بیمار در رسیدن به اهداف خاص ، یک برنامه توان بخشی در زانو را شخصی می کند. به عنوان مثال ، اگر بیمار بخواهد مسافت های طولانی را با دوچرخه سواری کند ، فیزیوتراپی تمرین هایی را برای آماده سازی زانو برای پدال دوچرخه آموزش می دهد.مهم نیست که اهداف بیماران چیست ، فیزیوتراپی برای موفقیت کلی تعویض مفصل  زانو در اصفهان ضروری است. بیمارانی که در جلسات فیزیوتراپی شرکت می کنند و تمرین های تجویز شده خود را انجام می دهند ، سریعتر بهبود می یابند و نتایج بهتری نسبت به افرادی که انجام نمی دهند ، دارند. به افراد توصیه می شود:
  • برای حفظ عضلات قوی در اطراف زانو ، تمرینات فیزیوتراپی خود را حفظ کنید ، که این امر از مفصل مصنوعی پشتیبانی می کند.
  • سعی کنید از عفونت جلوگیری کنید. باکتری های عفونی هر چند برش  زخم کوچک باشد ، رویه اصلی دندان (مثلاً کانال ریشه) یا سایر روش های جراحی وارد بدن می شوند و در نهایت به زانو مصنوعی می رسند. یک زانو مصنوعی آلوده ممکن است نیاز به عمل داشته باشد.
  • مرتباً با جراح پیگیری کنید. معمولاً از بیماران خواسته می شود هر سال یا دو سال به پزشک متخصص ارتوپدی خود مراجعه کنند تا زانوی مصنوعی بررسی شود. این قرارها قبل از اینکه بیمار متوجه علائم شود ، می تواند در تشخیص مشکلات زانو مصنوعی کمک کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید
Call Now Buttonنوبت دهی