جراحی لگن، تعویض مفصل لگن در اصفهان

صفر تا صد جراحی و تعویض مفصل لگن

در این مقاله قرار است درباره جراحی لگن، تعویض مفصل ران در اصفهان صحبت کنیم. فرقی نمی‌کند اهل اصفهان و یا شهرهای همجوار هستید یا خیر، مهم این است که با خواندن این مقاله جواب سوال‌های اساسی خود را که ممکن است تا به الان پاسخی برای آن‌ها پیدا نکرده‌اید را دریافت نمایید!

جراحی و تعویض مفصل لگن در ایران یکی از موفق‌ترین عمل‌ها و با عنوان بازگشت به زندگی محسوب می‌شود. این جراحی باعث می‌شود افراد از دردی که در قسمت لگن خود احساس می‌کنند رهایی پیدا کنند.

وقت آن رسیده است که با خواندن این مقاله و دریافت پاسخ سوالات‌تان به خودتان و حتی دیگران لطف بزرگی کنید.

جراحی لگن چگونه است؟

جراح و پزشک متخصص ارتوپد باید استخوان ران که در ناحیه لگن قرار دارد را از بدن بیمار خارج کند و مفصل مصنوعی را جایگزین آن قرار دهد.

مفصل مصنوعی از جنس پلی اتیلن و یا سرامیک است و از 5 قسمت ( کاسه فلزی، کاسه پلاستیکی، سر فلزی، گردن فلزی و دسته) تشکیل شده است.

فیلم عمل پروتز لگن

 

جراحی لگن شکسته

شکستگی لگن یکی از شایع‌ترین شکستگی‌ها است که در میان افراد مسن به دلیل پوکی استخوان و ضعیف شدن بدن رواج بیشتری دارد. شکستگی لگن در صورتی که درمان نشود می‌تواند جان فرد را به خطر اندازد.

افرادی که دچار شکستگی لگن می‌شوند درد بسیاری را در ناحیه کشاله ران احساس می‌کنند و حتی توانایی راه رفتن را نیز ندارند. به مرور علاوه بر درد، تورم و کبودی ایجاد می‌شود.

شکستگی لگن نیاز به جراحی دارد. این جراحی توسط جراح ارتوپد انجام می‌گیرد. بیماران بعد از جراحی با رفتن به جلسات فیزیوتراپی توان حرکتی خود را به دست می‌آورند.

 

درد مفصل لگن

Impingment یا با اصطلاح گیر کردگی
یکی از علل درد های ناحیه مفصل لگن یا هیپ hip به دلیل ساختار استخوانی غیر عادی است که منجر به گیر کردن سر استخوان ران به داخل حفره لگنی یا همان استابولوم خواهد شد .
این عارضه در نهایت منجر به ارتروز مفصل لگن و نیاز به تعویض مفصل در اینده خواهد شد .
درمان به موقع این بیماری از بروز این عارضه جلوگیری خواهد کرد

چگونگی جراحی شکستگی مفصل ران با پلاتین

جالب است بدانید که شکستگی انواع مختلفی دارد. شکستگی پایدار و ناپایدار! برای درک بهتر شما این مطلب را مفصل‌تر توضیح می‌دهیم.

  •   شکستگی پایدار

در شکستگی‌هایی که از نوع پایدار است نیازی به جراحی نیست و فقط با دارو، تجویز پزشک و استراحت کافی درمان صورت می‌گیرد.

  •   شکستگی ناپایدار

اما در شکستگی‌های ناپایدار به دلیل این که شکستگی‌ها بسیار عمیق و جدی هستند و جوش خوردن آن‌ها غیر ممکن است نیاز به عمل جراحی است و باید هر چه سریع‌تر این عمل صورت گیرد.

الان به خوبی از انواع شکستگی‌ها مطلع شده‌اید و اما جریان جراحی لگن با پلاتین چیست؟

باید گفت که زمانی که این شکستگی‌ها شدید باشند باید به سراغ تعویض لگن با استفاده از پلاتین، پلیت‌های فلزی و پیچ‌ها رفت تا فرد بیمار بتواند شبیه به زمانی که سلامت بوده است توان حرکت داشته باشد.

علت درد لگن هنگام راه رفتن

درد در قسمت لگن را ممکن است در هر سنی که هستید تجربه کنید. این درد امکان دارد به هر دلیلی اتفاق افتد. 8 دلیل شایعی که باعث ایجاد این درد می‌شود را در این بخش از مقاله بیان می‌کنیم.

1.انواع آرتروز

2. مشکلات عصبی

3.آسیب دیدن ناحیه (شکستگی، دررفتگی، استرین و اسپرین)

4.مسائل تنظیمی

5.فعالیت‌های سنگین ورزشی

6.بارداری

7.بیماری نکروز

8.التهاب سیاتیک

در این بخش برای شما 3 عضله‌ای که بیشتر از همه دچار درد در ناحیه لگن می‌شوند را نام می‌بریم:

  1. عضله گلتئوس مدیوس
  2.   عضله پیریفورمیس
  3.   عضله گلتئوس ماکزیموس

 درمان درد مفصل لگن (توتال هیپ) بدون جراحی و خون ریزی!

به نظر شما برای درمان مفصل لگن راه و چاره‌ای دیگر به جز جراحی وجود دارد؟ همانطور که قبلا اشاره کرده‌ایم در صورتی که شکستگی شما از نوع پایدار باشد نیازی به جراحی نیست و تنها با استفاده از دارو، فیزیوتراپی و استراحت حال شما بهبود پیدا می‌کند.

البته روش‌های درمانی دیگری مثل اُزون تراپی، طب سوزنی، تزریق کورتون و… هم وجود دارد که با صلاح دید پزشک ممکن است هر یک از روش‌های درمانی بالا برای شما تجویز شود.

به طور خلاصه اگر دردی در قسمت لگن و یا ران احساس می‌کنید بهتر است اولین کاری که انجام می‌دهید مراجعه به پزشک متخصص باشد و تشخیص را به عهده پزشک و جراح ارتوپد قرار دهید.

 

بیشتر بخوانید: تمرینات افزایش دامنه حرکتی لگن

زندگی بعد از تعویض مفصل لگن هیپ

این تصور اشتباه وجود دارد که بعد از جراحی مفصل لگن افراد دیگر قادر به ادامه زندگی به صورت طبیعی و یا نرمال نیستند و برای آن‌ها زندگی آسوده و بدون درد به یک آرزوی محال تبدیل می‌شود.

درست است که هر چیزی طبیعی و خدا دادی بهترین است اما باید گفت که این تصور اشتباه درباره جراحی لگن، اشتباهی بیش نیست.

این در حالی است که افرادی که جراحی تعویض لگن را پشت سر گذاشته‌اند به راحتی می‌توانند به زندگی طبیعی و نرمال خود بازگردند و حتی به انجام ورزش‌های مختلف بپردازند.

جالب است بدانید که حتی بانوان امکان زایمان طبیعی را دارند و برای آن‌ها کوچک‌ترین مشکلی پیش نمی‌آید از طرفی بانوانی که جراحی لگن داشته‌اند و قصد زایمان طبیعی را دارند در مقایسه با بانوان دیگر درد کم‌تری را احساس می‌کنند.

اما همه موارد گفته شده دلیل نمی‌شود که بیماران زیر نظر پزشک به فعالیت خود ادامه ندهند؛ چراکه باید نکاتی را رعایت کنند و مراقب فرسودگی مفصل مصنوعی باشند.

 هزینه جراحی و تعویض مفصل لگن

بالاخره برای انجام هر کاری نیاز به هزینه است. هزینه عمل مفصل لگن بسته به بیمارستانی که انتخاب می‎کنید، نوع آسیبی که دیده‌اید، نوع جراحی که نیاز است، نوع پروتزی که انتخاب می‌کنید و تعداد دفعاتی که جراحی می‌کنید، وابسته است.

در صورتی که تحت پوشش بیمه هم باشید این هزینه برای شما تغییر پیدا می‌کند و ممکن است بعضی از هزینه‌ها برای بیماران کاهش پیدا کند.

تعویض مفصل لگن چه عوارضی دارد؟

بالاخره عمل جراحی به این بزرگی بدون ضرر و زیان نیست و قطعا یک سری ضررهایی با خود به همراه دارد. به مواردی که در ادامه مطرح می‌کنیم توجه کافی داشته باشید:

1.به دلیل لقی پروتز و یا عفونت ممکن است در ناحیه لگن درد داشته باشید.

2.ممکن است عفونت بیش از اندازه موجب عمل مجدد شود.

3.به وجود آمدن طول متفاوت پا که البته با استفاده از کفش‌ها و کفی‌های مخصوص این مشکل برطرف می‌شود.

4.در رفتن مفصل مصنوعی از محلی که عمل صورت گرفته است.

5.اگر ضربه‌ای شدید وارد شود ممکن است استخوان‌های اطراف مفصل مصنوعی لگن شکسته شود.

6.اگر به صحبت‌های پزشک توجه نداشته باشید ممکن است پروتز شل شود و دردسرهای زیادی را برای شما ایجاد کند.

 

عوارض احتمالی بعد از جراحی ران

عوارض احتمالی بعد از تعویض مفصل لگن عبارتند از:
آمبولی ،عفونت ،خون ریزی ،دررفتگی ،شکستگی و اختلاف طول اندام

بین ۳ الی ۲۵ درصد بیماران بعد از عمل از اختلاف طول شاکی هستند که تا یک سانتی متر آن به راحتی قابل تحمل است

 

 

بهترین بیمارستان های تعویض مفصل لگن

نکته‌ای مهم‌تر از بیمارستان‌های تعویض مفصل لگن وجود دارد و آن هم پزشک متخصص است. زمانی که شما پزشک و جراح لگن را انتخاب کردید با توجه به این که آن پزشک در کدام یک از بیمارستان‌ها جراحی خود را انجام می‌دهد باید از میان بیمارستان‌های موجود دست به انتخاب بزنید.

اما یکی از بهترین بیمارستان‌های تعویض مفصل لگن که می‌توان به آن اشاره کرد، کلینیک فوق تخصصی لگن واقع در نیاوران، کلینیک بیمارستان خانواده اصفهان است.

دکتر متخصص لگن در اصفهان

تقریبا اکثر افراد پزشک و درمانگر خود را با توجه به این که در کدام شهر به سر می‌برند، انتخاب می‌کنند.

اما ما در این قسمت طرف صحبتمان با مردم شهر اصفهان است که برای جراحی و تعویض مفصل لگن به دنبال یافتن بهترین متخصص لگن در اصفهان هستند.

قطعا پزشکان و جراحان بسیاری در اصفهان هستند که طرفداران مختص به خود را دارند اما ما قرار است درباره جراح و متخصصی که نه تنها طرفداران بسیار بلکه در زمینه اخلاق پزشکی حرف اول را می‌زند، صحبت کنیم.

دکتر فرزاد پناهی متخصص ارتوپدی اصفهان از دانشگاه علوم پزشکی و دارای فلوشیپ زانو و جراح استخوان و مفاصل می‌باشد. دکتر پناهی تحصیلات تکمیلی خود را در اتریش، ترکیه و اسپانیا گذرانده است.

بیماران عزیز در صورتی که به دنبال تشخیص و درمانی درست هستید دکتر فرزاد پناهی در کنار شماست.

نوبت دهی جراح لگن اصفهان

برای گرفتن نوبت جراح لگن در اصفهان روش‌های مختلفی وجود دارد. می‌توانید به صورت حضوری و البته آنلاین به گرفتن نوبت اقدام کنید.

برای مثال با مراجعه به سایت دکتر تو پروفایل دکتر فرزاد پناهی می‌توانید به قسمت نوبت دهی بروید و به صورت آنلاین نوبت خود را دریافت نمایید.

در صورت وجود سوال می‌توانید روزهای دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 4 عصر با شماره تلفن 03132240920 تماس حاصل نمایید. تیم ما پاسخگوی سوالات شما مراجعان عزیز هستند.

 

سوالات متداول جراحی و تعویض مفصل لگن

 

جراحی مفصل و تعویض لگن به چه صورت انجام می‌شود؟

با توجه به تشخیص پزشک در صورت نیاز به جراحی، پزشک متخصص باید استخوان ران که در قسمت لگن قرار دارد را خارج نماید و سپس مفصل مصنوعی را جایگزین آن کند.

علت درد لگن در زمان راه رفتن چیست؟

این درد می‌تواند دلایل مختلفی مثل: آرتروز، مشکلات عصبی، آسیب دیدن ناحیه لگن و ران و… داشته باشد.

آیا درمان مفصل لگن بدون جراحی امکان پذیر است؟

در صورتی که آسیب دیدگی سطحی و شکستگی شما از نوع پایدار باشد، درمان مفصل لگن با توجه به تشخیص و تجویز پزشک می‌تواند بدون جراحی صورت گیرد.

آیا بعد از تعویض مفصل لگن زندگی به حالت سابق باز می‌گردد؟

بسیاری فکر می‌کنند که با انجام این عمل دیگر نمی‌توانند حتی به انجام امور ساده بپردازند اما واقعیت این است با زیر نظر پزشک بودن می‌توانند بسیاری از کارها را انجام دهند.

 

کلام آخر

با خواندن این مقاله اطلاعات جامعی درباره جراحی و تعویض مفصل لگن کسب کرده‌اید. همچنین با بهترین پزشک متخصص ارتوپد نیز آشنا شدید. حال با توجه به اوضاع و شرایط جسمی که دارید می‌توانید برای درمان و بهبود شرایط اقدام نمایید. 


👇خدمات دکترپناهی👇
.
🔷درمان آرتروز، مفاصل زانو و لگن
🔶درمان عدم جوش خوردگی شکستگی ها
🔷تعویض مفصل زانو
🔶آرتروسکوپی زانو
🔷ترمیم منیسک و آسیب های ورزشی
🔶اصلاح انحراف زانو
🔷انجام PRPدر درمان آرتروز زانو
.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید
نوبت دهی